loader image
Search

دسته‌بندی

 • ثبت شرکت در کانادا یا owner operator
 • برنامه مهاجرتی پایلوت کانادا
 • ویزای اسپانسرشیپ کانادا
 • برنامه مهاجرت استانی کانادا (PNP)
 • مقایسه ویزای استارت آپ کانادا با سایر کشورها

Canadian Startup Visa

شرایط اخذ ویزای استارتاپ کانادا

سابمیت پرونده متقاضی برایدریافت اقامت دائم

شتابدهی توسط تنها شتابدهنده استارت اپ مورد تایید کانادا در ایران

دریافت نامه ساپورت یا letter support

مرحله پیش شتابدهی توسط شتابدهنده مورد تایید دولت کانادا

تشکیل پرونده و عقد قرارداد

بررسی و ارزیابی معیارها برای امکان‌سنجی

علاقه یک سرمایه گذار به برنامه استارت آپ ویزا

ویزای استارتاپ کانادا چیست؟

استارت آپ راه اندازی کسب وکاری نوآورانه است، که از ایده ای جدید برگرفته از ذهنی خلاق آغازشده، مرحله به مرحله رشد پیدا کرده و به موفقیت می رسد.

ایده ای جدید با پتانسیل رشد بالا در جهت رفع نیاز بازار و یا حل مشکلی اساسی، که قابلیت رقابت در سطح بین المللی را داشته باشد.

با توجه به رشد روزافزون استارتاپ ها و کارآفرینی در سراسر جهان برای بالا بردن سطح کیفیت زندگی کشورهای مختلفی از ویزای استارتاپ برای جذب مهاجرین در این راستا استفاده میکنند.

کشور کانادا هم از جمله کشورهایی است که نسبت به این برنامه روی خوش نشان داده است و جزو برنامه هایی است که به طور مستقیم متقاضی به اقامت دائم می رسد.

قسمت جذاب این برنامه مهاجرتی به این صورت است حداکثر یک تیم 5نفره به همراه خانواده می توانند با هر استارتاپ اقامت دریافت کنند. پس دانستن اطلاعاتی در مورد استارتاپ ویزای کانادا برای شما خالی از لطف نیست.

در ادامه به این مورد که در صورت نداشتن استارت آپ چگونه میتوانید از این برنامه مهاجرتی برای دریافت اقامت کانادا بهره ببرید نیز اشاره گردیده است.

پروسه اخذ اقامت کانادا از طریق استارت آپ

 1. سابمیت پرونده متقاضی برایدریافت اقامت دائم
 2. شتابدهی توسط تنها شتابدهنده استارت اپ مورد تایید کانادا در ایران
 3. دریافت نامه ساپورت یا letter support
 4. مرحله پیش شتابدهی توسط شتابدهنده مورد تایید دولت کانادا
 5. تشکیل پرونده و عقد قرارداد
 6. بررسی و ارزیابی معیارها برای امکان‌سنجی
 7. علاقه یک سرمایه گذار به برنامه استارت آپ ویزا

داشتن ایده‌ای خلاقانه و پولساز، شرط اصلی است؟

کانادا کشوری مهاجرپذیر و قدرتمند به لحاظ اقتصادی است که در این سال‌ها به دلیل افزایش میانگین سنی با کمبود نیروی کار جوان مواجه بوده است. ازین رو برای تداوم در پیش برد اهداف ملی و اقتصادی خود اقدام به جذب کارآفرینان خلاق و توانا از طریق برنامه ویزای استارتاپ کرده است. برنامه ویزای استارتاپ‌ کارآفرینان این فرصت را می‌دهد که به منظور ایجاد یک تجارت جدید به کانادا مهاجرت کنند. کانادا نیز حمایت‌های مورد نیاز استارتاپ‌ها را از طریق این برنامه در اختیار کارآفرینان قرار می‌دهد و اقامت دائم کانادا را به افراد واجد ‌شرایط این برنامه اعطا می‌کند. بدین ترتیب ویژگی‌ های یک استارتاپ در ابتدا باید شامل موارد زیر می‌باشد:

 • ارائه یک بیزینس پلن حرفه‌ای و تجارتی نوآورانه
 • کسب وکاری مقیاس‌پذیر با قابلیت رقابت در سطح بین‌المللی
 • ایجاد اشتغال برای شهروندان کانادایی

مقایسه ویزای استارت آپ کانادا با سایر کشورها

دریافت نامه ساپورت از سازمان حمایت کننده کانادا برای ویزای استارتاپ کانادا

اما تنها متقاضیان ایده پرداز، نقش‌های اصلی را در ویزای استارت آپ کانادا ایفا نمی‎‌کنند. افراد یا سازمان‌هایی که به عنوان سرمایه‌گذار می‌خواهند، روی این ایده‌ها سرمایه گذاری کرده و آن‌ها را توسعه دهند هم نقش مهمی در این فرایند دارند. پس اگر فرد متقا ضی، شامل تمام موارد گفته شده می‌شود، باید از حمایت یک یا چند سازمان سرمایه گذاری مورد تایید دولت کانادا (Designated) برخوردار شده و آن‌ها را راضی به سرمایه گذاری در ایده خود کند. این سازمان‌ها، در میزان سرمایه گذاری و اعتبار با یکدیگر تفاوت داشته و دریافت حمایت از آن‌ها، از شروط اصلی دریافت ویزای استارت آپ کانادا است. سازمان های مورد تایید اداره مهاجرت کاناداست که شیوه‌های متفاوت از استارت آپ ها حمایت می‌کنند.هر یک از این سازمان‌ها، فرایند خاصی برای بازرسی و ارزیابی طرح تجاری فرد متقاضی دارند. این سازمان‌ها به 3 دسته زیر تقسیم بندی میشوند:

1- Business incubators (مراکز رشددهی)

دیگر گروه سرمایه‌گذار مورد تایید اداره مهاجرت کانادا هستند که در صورت پذیر در طرح تجاری با استارت آپ همکاری می‌کند که سرمایه گذاران خطرپذیر یا Designated Canadian venture capital نامیده میشوند.مبلغ سرمایه گذاری توسط این سازمان ها 200 هزار دلار است. این مراکز در مراحلی که استارتاپ به ثبات و سود دهی کلان رسیده ، در ازای گرفتن بخشی از سهام، سرمایه‌گذاری می کنند.

2- Designated Canadian angel capital fund (سرمایه گذاران فرشته کانادا)

یکی از گروه های سرمایه‌گذار مورد تایید اداره مهاجرت کانادا هستند که در صورت پذیرش ایده،استارت آپ ها از حمایت این گروه از حمایت برخوردار میشوند.که سرمایه ‌گذاران فرشته یا Designated Canadian angel capital نامیده میشوند.

این سرمایه‌گذاران تاجران با‌تجربه و ثروتمندی هستند که در اوایل رشد هر کسب وکار مانند فرشته به کمک کارآفرینان می‌آیند اما در مقایسه با سرمایه‌گذاران خطرپذیر مبلغ کمتری را سرمایه‌گذاری دراستارتاپ‌ها در نظر می‌گیرند. از آنجایی که جذب سرمایه برای استارتاپ‌ها کار چندان آسانی نیست و ریسک بالایی به همراه دارد، به همین دلیل لازم است که علاوه بر داشتن یک کسب وکار با پتانسیل رشد بالا، از یک تیم قوی و منسجم برای جذب این افراد، نیز برخوردار بود. مبلغ سرمایه‌گذاری این گروه از حامیان استارتاپ‌ها 75 هزار دلار می‌باشد.

3- Designated Canadian venture capital fund (سرمایه گذاران خطر پذیر کانادا)

دیگر گروه سرمایه‌گذار مورد تایید اداره مهاجرت کانادا هستند که در صورت پذیر در طرح تجاری با استارت آپ همکاری می‌کند که سرمایه گذاران خطرپذیر یا Designated Canadian venture capital نامیده میشوندمبلغ سرمایه گذاری توسط این سازمان ها 200 هزار دلار است. این مراکز در مراحلی که استارتاپ به ثبات و سود دهی کلان رسیده، در ازای گرفتن بخشی از سهام، سرمایه گذاری می کنند.

لیست سازمان های سرمایه‌گذار مورد تایید اداره مهاجرت کانادا:

در سایت رسمی اداره مهاجرت Canada.ca این سازمانها را معرفی کرده است.در زیر نیز لیست آپدیت تعدادی از این سازمان های مورد تایید آورده شده است.

1- Designated organizations Venture capital funds(گروه سرمایه‌گذار پر خطر)

این گروه سرمایه‌گذاری همان‌طور که از اسمشان پیداست ریسک‌پذیری بالاتری نسبت به دو گروه دیگر دارند و مبلغ بیشتری هم برای سرمایه‌گذاری در استارتاپ‌ها در نظر می‌گیرند. بدین معنی که معمولا در کسب وکارهایی سرمایه‌گذاری می‌کنند که به مرحله‌ای از ثبات و رشد رسیده‌اند، اما همچنان ریسک بالایی دارند. مبلغی که این سازمان‌ها برای سرمایه‌گذاری ارائه می‌دهند 200 هزار دلار کانادا می‌باشد. این سازمان‌ها اغلب یک دوره سرمایه‌گذاری فعال 5 ساله دارند. پس از آن، در صورتی که کسب وکار عملکرد خوبی داشته باشد، طرفین با توافق یکدیگر می‌توانند وارد یک دوره حمایتی 5 ساله دیگر هم بشوند.

 • 7 Gate Ventures
 • BCF Ventures
 • BDC Venture Capital
 • Celtic House Venture Partners
 • Extreme Venture Partners LLP
 • Golden Venture Partners Fund, LP
 • Impression Ventures
 • Innovation Platform Capital International LP
 • iNovia Capital Inc.

2- Angel investor groups(گروه سرمایه‌گذار فرشته)

 • Canadian International Angel Investors
 • Ekagrata Inc.
 • Golden Triangle Angel Network
 • Keiretsu Forum Canada 

رزرو وقت مشاوره

شما می توانید از طریق لینک زیر با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره دریافت نمایید.

ویزای استارتاپ کانادا چه مزایایی دارد؟

 • به نسبت سایر روش‌های سرمایه گذاری مهاجرتی کانادا، هزینه ویزای استارتاپ کانادا کمتر است.
 • دریافت اقامت دائم، ربطی به موفقیت آمیز بودن یا شکست پروژه و ایده شما ندارد.
 • نمره زبان آیلتس برای استارتاپ کانادا حداقل 5 است و نیاز به نمره بالا ندارد.
 • بدون محدودیت مکانی برای اقامت در کانادا (متقاضی می تواند در هر جای کانادا زندگی کند)
 • امکان توسعه کسب و کار شما و اخذ وام های بانکی و جذب سرمایه گذار.

معایب ویزای استارتاپ کانادا

با رویکرد کشور کانادا برای اقامت، موسسه و وکیل های رسمی برای جذب پرونده‏ های اقامت اقدام کردند.اما باید این مهم هم درنظر گرفت که ویزای استارتاپ علاوه بر جنبه حقوقی باید از جنبه هایی چون فنی و تخصصی بررسی کامل گردد . نادیده گرفته شدن این مورد باعث ناهموار شدن این مسیر اقامتی کانادا می‌شود و زمان و هزینه های متقاضی اتلاف می‌شود .  بنابراین باید علاوه بر موسسه حقوقی، شتابدهنده که وظیفه اصلی آن تشخیص استارت آپ و رشد و توسعه است نیز باید حضور داشته باشد تا چرخه اخذ اقامت کانادا با استارتاپ ویزا کامل گردد.

استارتاپ ویزای کانادا در صورتی که آگاهانه وکیل مهاجرتی انتخاب شو هم از کلاهبرداری  جلوگیری می‌شود و هم اینکه یک روش مناسب برای اقامت 5 خانواده محسوب می‌شود. ویستا با همکاری شتابدهنده مورد تایید کانادا تمام مراحل را به صورت تخصصی همراه شما پیش می‌برد نهایت علاوه بر اخذ اقامت کانادا استارتاپ شما به وسیله شما در کشور مقصد خلق ثروت نیز کند.مشکلاتی در صورت انتخاب نادرست می تواند برای متقاضی به وجوذ آید به چند مورد به صورت مختصر اشاره میکنیم:

 • رقابت بالا برای به دست آوردن حمایت از سازمان های تعیین شده در کانادا
 • یک مدل کسب‌وکار توسعه‌یافته، قابل دوام و مقیاس‌پذیر با مسیر موفقیت‌آمیز مورد نیاز است.
 • در صورتی که به صورت تخصصی مراحل انجام نشود خطر متوسط امتناع در مرحله اقامت دائم و یا تأخیر به دلیل بررسی همتایان.

سوالات متداول

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است . چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطر آنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است . چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطر آنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد
لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است . چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطر آنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز و کاربردهای متنوع با هدف بهبود ابزارهای کاربردی می باشد. کتابهای زیادی در شصت و سه درصد گذشته، حال و آینده شناخت فراوان جامعه و متخصصان را می طلبد

درخواست مشاوره

Loading...